Anasayfa / Havas / Nâme-i Peygamberî (Orjinal)

Nâme-i Peygamberî (Orjinal)

Resulullah asm’in Cinlere Mektubu olarak bilinen Name-i Peygamberi’nin Orjinal Nüshasını Sizler için Derledik

Ebu Dücane ra, Allah Resulü asm’in huzuruna gelip: “Ya Rasulullah!  Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum.  Şimşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu  görüyorum.  Yakalamak  için elimi uzattığımda derisinin üzerindeki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağzından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum.” dedi. Resulü Ekrem (s.a.v.) buyurdular: “Ey Ebu Dücâne, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz.”  Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali kv’e verdi ve “Bismillah diyerek (aşağıdaki mektubu) yaz.” buyurdu. 

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki: Resulü Ekrem (s.a.v.)’in yazdırdığıbu mektubu götürüp yastığımın altına  koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi:

Lat ve Uzza’ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu  mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz.

Ebu Dücane (r.a.) diyor ki: Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem (s.a.v.) in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem (s.a.v.)’e haber verdim.”  Resulü Ekrem (s.a.v.) bana şöyle buyurdu:  “Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak  gönderen Allah’a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar  kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar.(HasâisıKübrâ, c.2, 369)

Name-i Peygamberi’nin Orjinal Nüshasını Sizler için Derledik

Name-i Peygamberi Orjinal

Bismillâhirrahmânirrahıym. Hazâ kitâbün min muhammedin rasûlî rabbil
âlemiyn. ilâ men tarakad dara minel ummâri vez züvvâri ves sâlihıyne illâ
târikin yatruku bi hayrın yâ rahmânü emmâ ba’dü; fe inne lenâ ve leküm fil
hakkısiaten fe in tekü âşikan mûlian ev fâciran muktehımen ev râıyen
hakkan mübtılen hazâ kitâbüllâhi yentıku aleynâ ve aleyküm bil hakkıinnâ
künnâ nestensihu mâ küntüm ta’melûne ve rusülünâ yektübûne mâ küntüm
temkürûne ütrukû sahibe kitabî hazâ ventalikû ilâ abedetil asnâmi ve ilâ men
yez’umü enne meallâhi ilahen âhara lâ ilahe illâ hüve küllü şey in hâlikün illâ
vechehû lehül hükmü ve ileyhi türceûne tuğlebûne hâ miym lâ tünsarûne ha
miym ayn siyn kâf. Teferraka a’dâüllâhi ve beleğat huccetüllâhi ve lâ havle
ve lâ kuvvete illâ billahi fe se yekfiykehümüllâhü ve hüves semiy’ul aliym.

 

18 Yorumlar

 1. hocam hayırlı sabahlar, benim babamda sürekli sabun suyla akşama adar banyoda yıkıyı ellerini artık ellerinin etleri ayrılmış sudan sabundan. birde sanki biriyle konuşo kendi kendine. daha önce gençlik yıllarında birşeyden korktuğu için hocalara filan çok götürmüşler. Bir de hocam ben bu Name-i Peygamberi mektubunu babamın odasına koydum. üçüncü gün hastaneye kaldırdık. doktorlar oksijeni sıfıra inmiş dediler. mektubu evden atınca kendi kendine düzeldi. ne zaman bu mektubu koysam bir sorun çıkıyor. babamla ilgili ne yapılabilir. Şimdiden allah razı olsun

 2. Neyi niçin yapman gerektiğine karar vermelisin önce… Çok yanlış yerden başlamışsın. Yukardaki duanın ne zaman nerede ve nasıl kullanılması gerektiğini iyice okursan yanlışı yaptıgın noktayı bulursun. Babanı herşeyden önce bir Psikoloğa göstermeniz gereklidir Ki sizin anlattıgınız kadarıyla Cinler yada diger mahluklarla çok alakasız ve uzak belirtileri var. Normal sıradan biriyim Hoca vs. degilim. Lakin benim Ebu Dücane (r.a.)’ nın başına gelenlerle aynı yaşantılarım oldu ve Aynı problemi yakın çevremde de gördüm. Bu Name-i Peygamberi kendi el yazımla uygun şartlarda ve gerçek bir teslimiyetle yazdım ve yastıgımın altında bıraktım aylarca… Şükür 3 yıl boyunca her gün/gece mutlaka yaşadıgım sıkıntılarım yavaş yavaş bitti. Name-i Peygamberi Aynı sıkıntıyı yaşayan bir kardeşime daha int üzerinden Resim olarak indirdim ve aynı şekilde oda kullandı ve Şükür bir sıkıntısı yok. Ve işte bu gün işyerinden bir arkadaşım için tekrar örnek almak için bu sayfaya girdiğimde mesajını gördüm ve cevap yazmak gereği duydum Ki Rabbim kimseye yaşatmasın bu durum çok zor ve Senin yorumun aynı sıkıntıyı yaşayanları caydıracak hatta şifa bulamayacaklar belkide. Ben şahsen yaşamış ve Elhamdulillah şifayı kısmen bulmuş biri olaraktan ısrarla denemenizi isterim ki işe yaradıgını ilk haftada hatta ilk gecede göreceksiniz inşallah. Ve en büyük desteği, İslam fıtratına göre ölçülü Yaşarsanız -yemek, uyku vs. temel ihtiyaçlar- Allahın izniyle sıkıntılarınızdan kurtulursunuz.
  Cenabı Hakk istemediği sürece hiçbirşey ve hiç kimse ademogluna yada bir başkasına zarar veremez. Hele ki severek yarattıgı biz kullarına Asla yüklenemeyeceği yükü vermemiş ve vermezde. Neyin şer neyin hayr olduğunu Ancak O bilir.
  Allah okuyandanda vesile olan herkestende razı oldun. Şifa niyetine selametle…

 3. evet bende yaklaşık 1 yıl boyunca cektim bunu çok yıprandım uyku nedir unuttum ama birgün teyzeme anlattım ve bana bu duayı verdi ve aynı günün gecesi yastığımın altına koyup uyudum ogün bugündür çok şükür hiçbirşeyim yok ama halada evimde odamda durur

 4. Selâmün aleyküm ben arapça yazmayı bilmiyorum acaba yazıcıdan çıkartıp yastığımın altına koysam olurmu
  Bide ben herhangibir mahlukat görmüyorum sadece gece çok korkuyorum ve uyuyamıyorum

 5. Hic korkma uyumadan once felak. nas oku etrafina ofle İnsallah korkun kalmaz bizede dua etmeyi unutmayin nurlu ruyalar.

 6. Selamun aleyküm.. Uzun zamandır birisi tarafından yönetildiğimi hissediyorum eve gir dışarı çık tuvalete git gibi komutlar alıyorum sanki sırf o his yüzünden tuvalete gidiyorum hemde tuvaletim yokken 2dk sonra geri çıkıyorum.geçen gün kız arkadaşımda biryere giderken yol kenarında karı-koca gördük. Adamın eşi fenalaşmış ağaca dayanmış zor nefes alıyodu ama kadın ölmeye yakın olduğu için mi öyledi bilmiyorum ama suratında ki ifade çok korkunçtu gözümün önünden gitmiyo. Hastaneye götürmek için arabaya aldık yolun yarısında kadın öldü. Çok etkilendik ama ben o günden sonra her gece o kadını görüyorum evde yürürken arabada asansörde .. Ne uykum kaldı ne de huzurum kız arkadaşımda belli etmemeye çalışsada korkuyo birisi bu name i peygamberiyi üzerinde taşı dedi ama başka neler yapmalıyım sizce çok zor durumdayım iyi bi hoca bulsam ehli sünnet çözeceğini bilsem hemen gidicem. Doktora gitsem şizofreni tarzı şeyler der diye çok korkuyorum bu sefer kız arkadasımın ailesi asla evlenmemize izin ver sonuçta anne o korkuyla yaşayamaz. Yorumlarınızı bekliyorum . Selametle

 7. Nencan yazın facebokkta Allah rızası için yardim ediyor..

 8. name i peygamberi duasını nereden bulabiliriz hangi kitabın içinde geçer ve nereden temin edebiliriz yardımcı olabilirmisiniz lütfen…

 9. Hocam benim kuzenim 2 aylık hamile ortalama 22 yaşın da ve evli ara sıra nöbet geçiriyor annesine babasına bağrıyor ve eşine hep kızıp küfr ediyor hamile olduğu için bir şeylerden şüpheleniyorum napabiliriz?

 10. Selamun aleykum hocam hayrli gunler hocam sokak kopeklerini gorunce birden icime bi korku giriyor ben korkmam normalde ama icim cok huzursuz oluyor kalbim yerinden cikicakmis gibi oluyor icimde sanki baska bisey var o kurkuyor bende tedirginlesiyorum abdestliykende oluyor abdestsizkende anlamadim yardimci olursaniz sevinirim selamun aleykum…

 11. Delalin Hayrat ın türkcesini okuyun veya dinleyip amin cekin. Delalein Nur da fayda eder.

 12. islemiz oldugunuz gunahlara tovbe edin. Tovbe namazi kilin. Kesinlikle etmis oldugunuz lanet beddua ah lara tovbe edin. Kul haklarınızı helal edin ve hakkı olduğunu düşündüğünüz kisilerden helallik alın ve onlar ve kendiniz için Allah tan bağıslanma dileyin. Düzenli olarak sadaka verin. Sıkıntınız gitmez ise 5340531464 mesaj atın.

 13. Delalein Hayrat kitabının türkçesini dinlemek isteyenler indirsin. Yapılan dualara amin çekin.

 14. gizli ilimler kıtabında var bende aynı dertten muzdarıptım uyku nedır bılmezdım uydugum zaman sankı benı ucuruyorlardı acaip yrlere götürüyorlardı peygamberimizin cinlere yazdıgı mektubu arapca olarak yazdım basımın altına koydum allaha sukur şimdi rahat bir uyku uyuyorum

 15. Değerli kardeşimiz,

  – İnternette dolaşan bu rivayeti, el-Mevduat (Uydurma rivayetler) adlı eserine alan ünlü hadis alimi İbn el-Cevzî, “Bunun uydurma olduğunda hiç şüphe yoktur” diyerek değerlendirmiştir. (bk. a.g.e, 3/169)

  Beyhakî “Delailu’n-nübüvve” adlı eserinde (8/188) “Bu rivayetin uydurma olduğunu ve hadis olarak kullanılmasının caiz olmadığını” belirtmiştir.

  Bu rivayetin uydurma olduğunu yazan şu kaynaklara da bakılabilir: Suyutî, el-leâliu’l-masnua, 2/292; Muhammed Tahir b. Ali el-Hindî, Tezkiretu’l-Mevduat, 1/212.

  – İnternet sitelerinde yaygın bir şekilde kullanıldığı anlaşılan ve uydurma olan bu rivayeti, bilgilendirmek için vermeyi uygun görüyoruz:

  Name-i Peygamberi – Cin Mektubu

  Aşağıdaki mektubu Peygamber Efendimiz (s.a.v.), şeytan ve cinlere karşı yazdırmıştır. Böyle bir belaya maruz kalanlar, bu mektubu yazdırıp yastığının altına koymalıdırlar. İnşaallah şifa ve deva Allah-ü Teala´dandır.

  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيْمِ

  هَذَا كِتاَبٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ رَبِّ العَالَمِينَ إلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزُّوَّارِ وَالسَّائِحِينَ إلاَّ طَارِقاً يَطْرُقُ بِخَيْرٍ ياَ اللهُ. أَمَّا بَعْدُ فَإنَّ لَناَ وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سِعَةً فَإنْ تَكُ عَاشِقاً مُولِعاً أوْ فَاجِراً مُقْتَحِماً أَوْ رَاعِياً مُبْطِلاً فَهَذاَ كِتاَبُ اللهِ تَعَالىَ يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ إنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلوُنَ وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ اُتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذاَ وَانْطَلِقوُا إلىَ عَبَدَةِ اْلأصْنَامِ وَاْلأوْثاَنِ وَإلىَ مَنْ تَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللهِ إلَـهاً آخَرَ لاَ إلَـهَ إلاَّ هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إلاَّ وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإلَيْهِ تُرْجَعُونَ، حم لا يُنْصَرُونَ، حمعسق تُغْلَبُونَ حم وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ تُفْرَقُ أعْدَاءُ اللهِ وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللهِ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قَوَّةَ إلاَّ بِاللهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

  Dücane (r.a.) ALLAH Resulü (s.a.v.)´nün huzuruna gelip: “Ya Resulullah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi, arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Simşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda derisinin üzerinde ki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağızından yüzüme doğru ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyor, uyuyamıyorum, korkuyorum.” dedi.

  Resülü Ekrem (s.a.v.) buyurdular: “Ey Ebu Dücane, evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana bir kağıt ve kalem getiriniz.” Getirilen kağıt ve kalemi Hazreti Ali (k.v.)´ye verdi ve “Bismillah diyerek (yukarda ki duayı) yaz.” buyurdu. Ebu Dücane (r.a.) diyor ki: “Resulü Ekrem (s.a.v.)´in yazdırdığı bu mektubu götürüp yastığımın altına koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geldi: Lat ve Uzza´ya yemin ederim ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine bir daha gelmeyeceğiz.” Ebu Dücane (r.a.) diyor ki: “Sabahleyin erkenden kalkıp Resulü Ekrem (s.a.v.)´in arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resulü Ekrem (s.a.v.)´e haber verdim.” Resulü Ekrem (s.a.v.) bana şöyle buyurdu: “Ey Ebu Dücane! O mektubu kaldır. Beni hak peygamber olarak gönderen ALLAH´a yemin ederim ki eğer o mektubu kaldırmazsan onlar kıyamete kadar azap içinde kıvranırlar.”

  Selam ve dua ile…
  Sorularla İslamiyet

 16. selam alkumbu mektubu yazan varsa ardasla yadimci ollun banamhasta uyamiyo bende olmusum hasta neolur yadimci olun

 17. Selamun Aleykum ,Diğer sayfalara baktim arapca yazılışında birtakım farklılıklar bu irjinal diyorsunuz Peygamber Efendimiz s.a.v’in kendi el yazisiylami yazılmış eğer öyleyse görsellerde çıkanların yazımı doğruyu deilmi bununla diğerlerinde birtakım farklılıklar söz konusu nasil okucam sasirdim..mesela bunda Rasuli yaziyor diğerlerinde rasulillahi baska farklılıklarda var cevaplarsaniz sevinirim

 18. Hic düşünmeye gerek yok bu dua mükemmel insanlar farkında olmadan cin çarpmasına uğruyorlar bu onları sıkıntı veriyor bunun ndenini anlamıyorlar hemen pisikiyatriya gidiyorlar bende bir olay yaşadım bunu bir yakınıma anlattım bana çarpırmışsın dedi bana buduayı yastığına koy üç ihlas altı ayetelkürsü oku sağ tarafına yat dedi bende yaptım ve bu sıkıntıdan kurtuldum ama bunu üç gece koyduktan sonra insan boyundan yüksek biryerde sakla dedi saban kalktığınızda yastığınızdan kaldırın dedi bunu internetten çıkarıp ta kullanabilirsiniz aynı işi görüyor

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber