Anasayfa / Genç Kâlemler / Hicret Edin Çocuklar !

Hicret Edin Çocuklar !

Çocuklarımıza ALLAH’ı Anlatmadığımız Sürece Dünya Kirlenip Duracak !

Size çok büyük özürler borçluyuz çocuklar. Rabbimize Nasuh tevbeleri borçlu olduğumuz kadar…

Siz ki bize Rahman’ın emanetlerisiniz O’nun merhametinin en tatlı ve şirin tecellilerisiniz. Ama biz çok meşgulüz çocuklar Allah’tan başka her şeyle o kadar meşgulüz ki kendi aklımıza getirmediğimiz Yaratıcımızı size de anlatmıyoruz.

Televizyon karşısında vahşet dolu çizgi filmlerle, bilgisayar oyunlarıyla eğitiliyorsunuz. Rehberleriniz Efendimizin çiçekleri Hasan ve Hüseyin yerine garip isimli vahşi görünüşlü ve karakterli çizgi film, oyun kahramanları… Dünyanızı sanal gerçeklikler üzerine kurmanızı sağlıyoruz küçücük yaşınızda.

Nasıl da sessizce dalıp gidiyorsunuz o garip görüntülerin karşısında ve biz nasıl da rahatlıkla göz yumuyoruz bu dehşetli sessizliğinizin sizi ele almasına.

Biz Allah’tan başka her şeyden ve herkesten öyle çok korktuk ki sizi de bu korkularla büyüttük. Size iğnecilerden, öcülerden, böceklerden, kedilerden, köpeklerden ve daha nice mahlûkattan korkmayı daha hiç korku bilmez bir kalple yaşarken öğrettik biz ne de iyi ebeveynleriz çocuklar! O mahlûkatın cemi cümlesini yaradan Halîk-ı Rahim’i anlatmaya fırsatımız olamadı bir türlü! Unutturulanlardan olduk belki de!

Sizden özür dilemeye yüzümüz yok çocuklar ne de o Kerim-i Zülcemal’e hesap vermeye…
Korkularımızı ilah edinircesine sindirmişiz yüreğimizdeki iman zerreciklerini biz. Dünya’nın geçici hevesâtına kapılmışız. Teslimiyet, İman-ı kâmil çok uzakta bir diyarda… Hicrete talip olamamışız! Siz bulun çocuklar uzak diyarlara gidin korkularınız sizi teslim almadan bütün korkulardan emin kılan “Mü’min” e hicret edin!

[*] Cengizhan Konuş

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber