Anasayfa / Fetvâ / Helâl-Haram / Muhtelif Meseleler / İslam’da sevgili ilişkileri nasıl olmalıdır?

İslam’da sevgili ilişkileri nasıl olmalıdır?

Iyi gunler,Dinimizde kiz erkek(sevgili) arasindaki duygusal bagli iliskilerde nasil bir tavir takinmamiz gerektiginden bahsedilmistir?
Bu kesinlikle yasakmidir?Yoksa duygusal bag olan durumlarda belirli bir sinirlama icinde musaade varmidir?Musaade var ise bunun sartlari ve sorumluluklari nelerdir?Eger ki dinimizce uygun degilse duygusal olarak birseyler hisseden henuz 18-20 yasindaki genclerin ne yapmalari lazim?Bu sorulara cevap verirseniz cok sevinirim.Simdiden Allah razi olsun.Iyi calismalar… Ali

Değeri Kardeşimiz;

İslam’da nikah vardır. Nikah dışında ki tüm sevgili ilişkileri gayrimeşru’dur. Göz göze gelmek, telefonda konuşmak vesair dahil tamamı caiz değildir.

Bu durumda olan gençlere tavsiyemiz, evlenecekleri güne kadar sabretmeleridir. Nişan takıldıktan sonra, ailelerin bir arada bulunduğu ortamlarda yahut yanlarında iki tarafın ailesinden bir kişi bulunmak koşuluyla evlilik detaylarıyla konularda konuşmak için bir araya gelebilirler.

Selam ve Dua ile

Nurulenvar Fetva Kurulu

Bir yorum

  1. Peki, evleneceğin kız şimdiki devirde nasıl seçilmeli? Diyelim bir kız hoşumuza gitti ama tanımadan evlenemeyiz. Ne yapmalıyız?

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber çift mekanizmalı perde