Anasayfa / Fetvâ / İtikad / Küfür-Şirk / Benim durumum şirk midir?

Benim durumum şirk midir?

esselamünaleyküm hocam başkalarınıın yanında namaz kılarken yanlız kıldığım kadar rahat davranamıyorum yani yanlız namaz kılarken kıyafetim olsun yaptığım dualar olsun farklı oluyor.mesela yorgun olduğum zamanlar sünnetleri ya kılmıyorum yada oturarak kılıyorum fakat cemaatle olduğu zaman oturarak kılmaya veya hiç kılmayarak oturmayı tercih edeyim diyorum fakat insanlardan utanıyorum hiç kimsenin yapmadığını yapmak istediğim için utanıyrum oturarak kılsam benim dış görünşüme bakarak sapsağlam adam oturarak namaz kılıyor veya sünneti kılmıyor diye düşünürler hatta bana düşündüklerini söylemelerinden çekiniyorum.şimdi benim bu düşüncem ve bu düşünce ile hareket etmem şirk oluyormu oluyorsa ne yapmalıyım esselamünaleyküm  Murat

Değerli Kardeşimiz;

Riya gizli şirktir ama  sizin durumunuz  ne şirk ne de riya. Burada daha çok cehalet var. Ayakta namaz kılacak kadar gücünüz varsa mutlaka ayakta namaz kılın siz. Yorgunluk bahane olamaz. Resulullah asm Namazların Allah indinde en makbul olanının yalnızken kılındığında da aynı ihlas ve dikkatle kılınanı olduğunu buyurmuştur.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

Bir yorum

  1. Sünnet namazlar dilenirse oturarak kılınabilir mi? Böyle birşey var mı? Ya da varsa bununla ilgili özel bir şartmı var?

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber çift mekanizmalı perde