Anasayfa / Fetvâ / Hayat / Laik Düzen / Yahudilerden mi korkuyorsunuz? Türkiye dar-ûl harp mi?

Yahudilerden mi korkuyorsunuz? Türkiye dar-ûl harp mi?

İnsanlara Allah’ın indirdiği şekilde yaşamayı neden anlatmıyorsunuz? Yoksa yahudilerden mi korkuyorsunuz? Türkiye Dar-ül Harp mi değil mi dar-ül harpse nasıl yaşamamız gerekiyor? Mustafa

Değerli Kardeşimiz;

Türkiye dar-ûl harp değil, dar-ûl islam’dır. Hem de edirneden kars’a kadar dar-ûl islamdır. Bunun aksini iddia edenler, fıkıh ilminden yoksun insanlardır. Eğer bir beldeye bir toprağa zamanında İslam şeriatı uygulanmış ise o belde artık kıyamete kadar dar-ûl harp olmaz. Bir dakika dahi olsa islami hükümlerle yönetilse daha sonra ehl-i küfr’ün eline geçse yine bu hüküm geçerlidir.Türkiye’de yani bu topraklarda bir dakika değil en az 600 sene İslam hükümleri uygulanmıştır. Bediüzzaman Hazretleri buyuruyor ki, dahildeki cihad ilimle ikna iledir haricteki cihad ise silah iledir. Türkiye baştan aşağı Dar-ûl İslamdır!

Diğer sorunuza gelince daha doğrusu eleştiri diyelim, Yahudilerden mi korkuyorsunuz diye bir soru yöneltmişsiniz. Biz her konuda Kur’an-ı Kerim-Resûlullah asm- Hulefa-i Raşidin ve Ehl-i Sünnet alimlerinin yolundan gidiyoruz. Bütün fetvalarımız ve bütün görüşlerimiz ve açıklamalarımız ehl-i sünnet yani Kur’an yoludur. Sizin tabirinizle Allahın hükümleridir. Bunun aksini hiç kimse iddia edemez. Eden olur ise de, delillerle susturabiliriz. Yahudiler ya da diğer ifsad komitelerine gelince, neden biz onlardan korkalım? Onlar bizden korksunlar. Çünkü biz ölürsek şehit kalırsak gaziyiz. Her halukarda haklı ve şerefliyiz. Tüm ehl-i sünnet kardeşlerimizin de düşüncesi budur ve bu yol üzere istikamet ederler. Aksini iddia eden var ise, hizmetimizle susturmaya hazırız. Bizde taviz olmaz elhamdülillah.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber çift mekanizmalı perde