Anasayfa / Fetvâ / Hayat / Laik Düzen / Şehvetimizin esiri oluyoruz

Şehvetimizin esiri oluyoruz

  • Şehvetin Çaresi
Okulumuzda çok açık saçık kız var şehvetle olmasa da gün içerisinde çok kez istemesek de görüyoruz başka zaman aklımıza gelebiliyor özellikle namaz kılarken vs. ve ayrıca istemediğim zamanlarda (kusura bakmayın) kalkıyor. kontrol edemiyorum ders çalışırken vs. oluyor çok rahatsız ediyor. Kendimi sürekli duş alma mecburiyetinde hissediyorum ayrıca etek tıraşı konusu da hep kafama takılıyor çirkin gözükmeye başladığında acaba zamanı mı değil mi gibi tereddütler yaşıyorum ama kısa olduğu için kesersem çok sık kesmiş oluyorum uğraştırıyor gerekli uzunluğu bekleyinceye kadar ise içim el vermiyor.bu ve benzeri durumlar beynimi yormaya başladı hep tereddütler içerisindeyim bir kaç kez mastürbasyon yaptım çok pişman oldum Kurana el bastım bir daha yapmayacağım diye bazıları buna ihtiyaç diyor böyle bir şey var mı yapmalı mı ve bu kafamı yoran şeylerden nasıl kurtaracağım kendimi nefsimi de tamamen öldürmek ve aklımda sadece derslerim ve dinim Allahım olsun istiyorum oruç tutun diyorlar ama ramazanda da tutuyoruz 30 gün kaç gün tutmalıyız az uyku diyorlar bunlar gerçekten tamamen bitirir mi Allaha dua ediyorum başıma hastalık versin aklıma böyle şeyler gelmesini düşünmemi engelleyecek kadar diyorum. anladığınız üzere yeni ergenliğe girdim kafam çok karışık derslerimde de düşüş var bunun sebebinin ergenlik olduğunu düşünmüyorum açıkçası çünkü ben şehvetle bakmıyorum kimseye ama istemeden gördüğümde de kalbimde bir ağrı oluyor içim huzursuz oluyor ders çalışırken aklımda hep günahkarsın sen geçiyor.çok farklı duygular oluşuyor. okulda öğle namazını kaçırıyorum ve sabah evden çok imanlı bir şekilde çıkıyorum ama imanımı tazeleyecek bir ibadet yapamadığım için eve gelince günü günah işleyerek geçirmiş gibi hissediyorum. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler gerçi cevap vermeseniz bile olur içim rahatladı anlatabildim sonunda birisine ayrıca tekrar ve tekrar özür diliyorum bu pis konulara sizi alet ettiğim için şu en önemlisini mutlaka cevaplayın (istemsiz hareket etmesi kontrol edememem şehvetli veya şehvetsiz nasıl engellenir.) Ali

Değerli Kardeşimiz;

Anladığımız kadarı ile nefsinizi öldürmeye niyet etmişsiniz fakat böyle bir şey mümkün değildir. Yapılacak iş nefsi öldürmek değil varolan sistem içerisinde imtihanın farkındalığı ile haramlardan kaçınmaktır. Şehvet duygusu da nefsin duygularından biri olmakla birlikte Cenab-ı Hakk’ın bizi imtihan ettiği duygulardan biridir. Bu işi çözmenin kesin bir ifadesi olmaz fakat destekleyici yolları kapatarak, tahkiki imanı arttırarak ve hizmet içinde bulunarak hem ilim öğrenerek ciddi manada aşılır üstüne ihlas ve pazartesi perşembe günleri oruç tutmak eklendi mi sorunun ciddi bir kısmı aşılır. Tamamiyle bitmesi evlilik müessesine girmek ile inşaallah nasib olur. Siz de esas sorunun vesvese olduğuna kanaat ettik.

Mesele içindeki diğer sorulara gelince;

Etek traşı; kırk günü aşmayacak şekilde misalen ayda bir adet haline getirebilirsiniz. Dinen kırk gün beklemeye kadar cevaz vardır.

Mastürbasyon; Zevk için yapmak caiz değildir fakat harama girme tehlikesi var ise caiz olur.

Kendinize bu kadar sıkıntı yapar iseniz, farkında olmadan farklı yollardan şeytana kapı açmış olursunuz. Kalbinizi daralta daralta, artık dinden soğutacak hale getirmeyi amaçlar. Elinizden geldiğince haramlardan kaçmaya gayret edin, gelmeyen yerler oluyor ise de tevbe edin. Yaşadığınız durumlar size özgü değil, buna imtihanın bir parçası deniyor ve kadın erkek ayırt etmeden her insan bu imtihanı kimi az kimi çok yaşıyor. 

Selam ve Dua ile

Nuru’l Envâr Fetva Kurulu

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber çift mekanizmalı perde