Anasayfa / Fetvâ / Aile / Muhtelif Meseleler / Kızı bırakayım mı, kaçırayım mı?

Kızı bırakayım mı, kaçırayım mı?

Hocam bir derdim var akıl verin bize inşALLAH.
Yaklaşık sekiz ay önce cok sevdigim üç tane abim beni evlendirmek istediler kendi akrabaların kızı (yeneğenleri) ni bana tavsiye ettiler.
Bende cok sevindim dedim hayırlısı olsun mevla nasip ettiyse ne mutlu bize.
Ve bizi görüştürdüler islamı usullere uygun olarak görüştük bu bayan ile anlaştık lakin babası kızı bana vermiyor.
Memur olmadan veremem diyor memur olsun gelsin sonra alsın kızı diyor.. Üçtane dayısı kefil kız ile anlaşıyoruz ancak adam vermiyor. Kızın annesi ve üçtane dayısı bana rızaları var ve olması için ellerinden geleni yapıyorlar ALLAH razı olsun.
Tüm akrabalarımız ve kızın akrabalarının rızaları var olması için herşey uygun iken kızın babası memur olmazsa olmaz diyor başkada birşey demiyor. Ve geçen hafta üçtane dayısı ve hatrı sayılır büyükler tekrar araya girdiler kızın babası ile görüştüler. Ancak halen kızın babası olmaz Giderse gitsin kapı orada diyor ancak ben vermiyorum diyor memur olursa veririm diyor başkada sebep göstermiyor. Artık kızın dayıları adamı döveceklermiş zor ayırmışlar evde. bu kadar zor bir durum hocam…
Kız ile biz sekiz ayda hiç yüzyüze görüşmedik tüm kurallara uymaya calıştık onbeş günde bir kez telefonda konuştuk
hiçbir zaman ciddiyetten ödün vermedik şimdi ne yapayım bırakalımmı bir birimizi hocam.
Kızın babası memur olmadan vermem diyor. Bende kızın dayılarının yanında calışıyorum onlarda biz seni bırakmayız memur falan olma diyorlar (zaten memur olmakta kolay degilki) İkitane üniversite mezunuyum üç dört katlı evimiz iki kiracımız var arabam var meslegim var evin tek erkek evladıyım. Durumum bu dünyada riyadan sakınarak bukadar iyiyken adam memur olmazsa vermem memur olmadan karşıma gelmesin diyor…
Ne yapalım sevgili hocam bırakalımmı yoksa kızın elinden tutayımda kaçalımmı ? Enver Arda

Değerli Kardeşimiz;
Siz kendinize başka bir kısmet arayın. Furkan suresi 74. ayeti ve Ali imran  suresi 8.ayeti  her namazın sonunda 7 şer defa okuyun. Faydasını göreceksiniz.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber çift mekanizmalı perde