Anasayfa / Fetvâ / Helâl-Haram / Zinâ / Göz zinası ve direkt cehennem sorusu

Göz zinası ve direkt cehennem sorusu

  • Göz Zinası
Selamun Aleyküm Hocam ben bir yerde gördüm bir kadına cinsel istek ile bakmanın günahı çok büyükmüş direk cehenneme atılacakmış ve o kişinin gözlerine kaynar kurşun dökülecekmiş bu (‘ben normal severek yani aşk için ciddi bişey düşünerek baktığımda da aynı şey geçerli mi yani aynı şey oluyormu ve hocam video da cinsel videolara baktığımızda da aynı şey mi geçerli yoksa sadece haram mı? Eren

Değerli Kardeşimiz;

Göz zinasının da diğer zinaya götüren yollar gibi haram olduğu doğrudur, bunun ciddi olanı da aşk için olanı da aynı hükümdedir şehvetle bakmak haramdır ancak direkt cehenneme atılmak gibi bir husus yoktur. Hayat ve imtihan basit kavramlar değillerdir, bu kimse ölmeden hemen evvel göz zinası yapmışta tevbeye fırsat olmadan eceli gelmiş ise yine direkt cehenneme atılacak denemez. Kaldı ki göz zinasına büyük günahta denemez ancak haram olması hasebi ile her haramdan kaçmak gerektiği gerçeği ile,  mü’min kimseye düşen haramlardan olabildiğine uzak durmaktır. Haramları basit görmek, dikkat etmemek, onlardan kaçınmaya yeterli gayret göstermemek kişiye felaket olarak yeter.

Cinsel içerikli filmlere gelince; Bunlar da aynı şekilde haramdır ve göz zinası hükmündedir. Resulullah asm gençlere bu konudaki haramlardan daha rahat kaçınabilmeleri için evlenmelerini eğer evlenecek durumları henüz yok ise oruç tutmalarını tavsiye etmiştir.

Selam ve Dua ile

Nuru’l Envâr Fetva Kurulu

Bir yorum

  1. insanaın mahrem yerlerini hem erkeğin hem kadının nınkini pornoda görmek kul hakkımıdır

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber çift mekanizmalı perde