Anasayfa / Fetvâ / Ahlâk / İyi-Kötü Huylar / Evli bir kadınla yasak ilişki yaşıyorum?

Evli bir kadınla yasak ilişki yaşıyorum?

  • Evli kadınla ilişki
Selamünaleyküm, Hocam, ben 30 yaşında bekar biriyim. Bu zaman kadar her ne kadar ibadetlerimi tam olarak yerine getiremesem de bildiğim tüm büyük günahlardan kendimi sakınıp iyi biri olmaya çalıştım. Ancak evli bir kadınla tanıştım ve bir birimizi tanıdıkça aramızda bir sevgi bağı oluşmaya başladı. Onun, aile baskı, toplum baskısı ve çocuğu yüzünden yürüttüğü çok mutsuz bir evliliği var. Eşi ile iki arkadaş veya abi-kardeş gibiler. Aramızda oluşan bu sevgi bağı zamanla bizi yanlışa itmeye başladı ve ne kadar karşı koymaya çalışsam da zina günahına düştük. O benden bir şey istediğinde gözüm başka hiç bir şeyi görmüyor. Bir süredir bu duruma dur diyemiyorum. Ama artık işlediğim günahın utancı, azabı, korkusu her yanımı sardı. Tövbe edip hayatıma yeni bir sayfa açmak istiyorum. Ancak ondan bir türlü vazgeçemiyorum. Aramızda bir yakınlaşma başladığın andan itibaren ona boşanıp benimle evlenmesini istediğimi söylemiştim. Hala da bunu istiyorum. İkimizde tövbe edelim, evlenip mutlu bir hayat yaşayalım istiyorum. Ancak zaten büyük bir günah işlemişken daha büyüğüne düşmeyeyim diye bu konuyu biraz araştırdım ve Peygamber Efendimizin “birinin karısını ayartıp aldatan bizden değildir” diye bir hadisine rastladım. Bu hadisi okuduktan sonra ne yapacağımı bilemez oldum. Bana lütfen bir yol gösterin. O, eşinden boşansa ve ikimizde tövbe edip İslam’a uygun bir şekilde evlensek bu hadiste kastedilen kişi mi olurum ben? Affedile bilmem için odan tamamen vazgeçmem mi gerekiyor hocam. Eğer ondan vazgeçmem gerekiyorsa, bu seferde onu yüzüstü bırakacak olmanın vicdan azabını yaşıyorum. Bu günahı bırak ondan ayrılayım eğer kendiliğinden eşinden boşanırsa onunla evleneyim istiyorum. Ama bu doğru mu değil mi bilmiyorum. Gerçekten ne yapacağımı bilemiyorum hocam. Çok zor durumdayım. Allah rızası için bana yardım edin, beni aydınlatacak bir şeyler söyleyin hocam. Selam ve saygılarımla.

Değerli Kardeşimiz; 

Yeterince büyük günah işlemişsiniz. Eğer islami hükümlerin uygulandığı islami topraklarda yaşasa idik o kadının cezası şeriaten ölüm olacaktı. Günahın büyüklüğünü buradan anlayın ve sanmayın ki derhal bir ceza görmüyorsunuz diye böyle gelmiş böyle gidecek, ahiret azabının yanında hiç bir azabın kıymeti yoktur. Derhal vazgeçin ve acele olarak hemen tevbe edin hem görüşmekten dahi vazgeçin. Bahsettiğiniz hadisin kapsamına da elbette giriyorsunuz. Resulullah asm buyurdu ki “Başkasının karısını ayartan bizden değildir“. Ama tevbe ederseniz Allah teâlâ inşaAllah affeder. Bir diğer konuda eşi, kadını dövmüyor sövmüyor abi kardeş gibiyiz demek kadın görevlerini yapmıyor demektir. Bu durumdan kadın da mesuldür. Kaldı ki onların arasındaki ilişki sizi de ilgilendirmez. Hem dünyanız hem ahiretiniz ile kumar oynuyorsunuz, hemen alakanızı kesin ve acele tevbe edin!

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

3 Yorumlar

  1. Kul hakkında ihlal etmiş. Burada bundan dolayı helallik alınması gerek.

  2. Yılmaz taşdemir

    Yavşak ayartılan senin karın olsa ne yapardın namussuz.

  3. Hocam meraba ben.bir zamanlar sevgilisi olan.birisini sevdim hayatımda hic erkek arkdaşım olmadi ama ona olan sevgimi kullanıp.kandırdı.beni ben.bir sure gezdim çocukla sonra hatamı farkına.varıp.tövbe ettim çok.gençtim o zMan 21 yaşında falandım ama o oğlanın sevgilisinden helâlık almam lazim ama gidip ne dicemi bilemiyorum helallik isteme durumum yoksa başka napabilirim

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber