Anasayfa / Fetvâ / İbadet / Dua-Zikr / Salli-Barik ile ilgili bir soru

Salli-Barik ile ilgili bir soru

Selamun aleykum,
 
Salli-barik dualari konusunda kafam biraz karisik. Bildigimiz gibi salli duasi soyle; “Ey Allahım! Muhammed’e ve çevresindekilere yardım et, destek ol. Onların güvenliklerini sağla! Tıpkı İbrahim ve yakınlarına destek olduğun, yardım ettiğin ve güvenliklerini sağladığın gibi. Şüphesiz sen, Hamid ve Mecid’sin”.
 
Simdi Hz. Peygamber ve yakinlari aramizda olmadigina gore hala bu sekilde dua etmemiz biraz tuhaf degil mi? “Onlarin guvenliklerini sagla” dememizin anlami ne olabilir? Simdiden cok tesekkur ederim. Ozcan Erdonmez

Değerli Kardeşimiz;

Cenabı Hakk peygamber efendimizin kıymetini göstermek ve bizlere anlatmak bâb’ında onun ve çevresindekilerin kıymetinin kıyamete kadar baki kalmasını sağlamak için biz müminlere bu salavatı şerifi getirtiyor. Kaldı ki “Oysa sen onların içinde iken, Allah onlara azap edecek değildi. Bağışlanma dilerlerken de Allah onlara azap edecek değildir” (Enfal-33) ayetine binaen kendisi içimizde olmasa da onun sünnetine sarılıp yaşayan milyonlarca insan hala onun etrafında gibidir ve hala onun hürmetine rahmet bizden esirgenmemektedir.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

Bir yorum

  1. hocam çok eskiden bir macera filmi izlemiştim beliki 5 belki 7 sene önce orada bir melek allaha isyan ediyordu ben meleklerin o tür şeyler yapacaklarına inanmam onlar günah bile işleyemezler bana gööre eskidende öyle inanıyordum şimdide öyle inanıyorum ama film esnasında ne hissettiğimi hatırlamıyorum küfüre düşürecek birşey düşünmekten korktum ben küfre düşmüşmüyümdür???
    bana vesvese gibi geliyor hocam çünkü filmi izleyeli çok olmuş ama o günaha girme korkusu yada evhamı gireli fazla olmadı, ama birde ilim sahibi biri olan size danışayım dedim hocam lütfen emailime cevap yollayın

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber