Anasayfa / Fetvâ / Aile / Evlilik Hayatı / Aldığım maaş ile ev geçindirebilir miyim?

Aldığım maaş ile ev geçindirebilir miyim?

 • Geçim zorluğu
Bu yıl kısmet olursa evleneceğim. Ama aldığım maaş 1.000 tl bu para ile bir de kira vereceğiz.Nişanlım ailemle oturmayı kabul etmesine rağmen ailesi ve akrabaları istemiyor.Nişanlım ben de çalışırım diyor ama ne zamana kadar çalışacak ki.Gelirim giderimi karşılar mı diye düşünmekten kendimi alamıyorum ve geçim sıkıntısı yaşarsak diye korkularım var.Nişanlımın kardeşi aldıgı ücret az istanbul gibi yerde zor olur felan diye söylenip kızın kafasını karıştırıyorlar.Nişanlım ben senden vazgeçmem diyor ama ilerde gerçekle karşılaşınca bu fikri değişir mi? Ben bu konuda nasıl düşünmeli ve hareket etmeliyim?ALLAH RAZI OLSUN.
Salim Ertürk

Değerli Kardeşimiz;

Durum oldukça zor Allah teala size ve sizin durumunuzda olan milyonlarca gence sabır ve bol rızık versin inşaAllah. Sorunuza gelince; Eş adayınız çok sabırlı ve anlayışlı biri olması lazımdır yoksa sorun kaçınılmaz olur. Sabır ve anlayış olduktan sonra her zorluk aşılır. Üstelik eşiniz de evden çıkmasına gerek kalmadan evden yapabileceği ek bir iş yapabilir bu sayede en azından mutfak pazar masrafını çıkararak size destek olabilir. Dışarda çalışmasını biz de tavsiye etmeyiz.

Selam ve Dua ile

Nuru’l Envâr Fetva Kurulu

4 Yorumlar

 1. bu adam devlete isyan etse hırsızlık yapsa allaha isyan etse haksız mı

 2. haksız elbette.

 3. yandaş olma, Sendikalı ol, hakkını ara.

 4. Selamunaleykum,
  Lutfen Allah rizasi icin,yardim edermisiniz.
  Yaklasik 4 seneye yakin musallat sorunu yasiyorum,ingilterede calisiyorum 1 saatlik isi 4 saatte yapar duruma geldim. isimi kaybetmek uzereyim ,lutfen yardim edermisiniz
  Saygilar
  Alaaddin.

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber