Anasayfa / Fetvâ / Ekonomi / Kredi-Kredi Kartı / Finansör kart caiz mi?

Finansör kart caiz mi?

Selamün aleyküm hocam benim altın borcum var zamanı geçti ödeyemedim.türkiye finansın finansör kartı var bu karta misal 7000 tl para yüklüyorlar siz onunla ne ihtiyacınız varsa alıyorsunuz iş yeri tek çekim yapıyor biz taksitli olarak bankaya ödüyoruz kar payı adı altında vade farkı koyarak.şimdi  ben borcum olan altını alsam taksitle bankaya ödesem caiz midir? lokman

Değerli Kardeşimiz;

Banka borcunuzu altın olarak ödüyor ve sonra siz oraya borçlanıyorsanız olur, bunun dışındaki şekiller de caiz olmaz. Bahsettiğiniz şekilde de caiz olmaz.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

3 Yorumlar

  1. bu kart ile alışveriş yapılacak yerler bellidir ve altın alınamıyor.

  2. Değerli Kardeşim;
    Kart ile altın alınsa da olmaz. Burada tek olur yol, borcu kişi adına bankanın ödemesi ve kişinin bankaya borçlanmasıdır. Dolayısıyla bu kart ve bu kart ile yapılan işlemler caiz olmaz. Bu kartı almak, kullanmakta caiz olmaz.

  3. s.a hocam zaten banka benim adıma malı alıyor (benim için aracı ) ve bana belirlediği taksit vadesi ile vadeli satıyor murabaha sistemi yani vadeli al satı kolaylaştırmak için banka birde finansör kart çıkarmış kartı sen çektirsen bile banka kendine alıp sana vadeli satıyor çün kü kartı alırken akit imzalanıyor.(altın için yazmadım) bu şekilde sıkıntı varmı çok yere sordum yok denildi ama kalbime soruyorum kabul etmiyor bide size sorayım.

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber