Anasayfa / Fetvâ / İbadet / Kurban / Adak hemen mi kesilmeli?

Adak hemen mi kesilmeli?

Selamün Aleyküm hocam. Sorum şu; Ben kendi günahlarım yüzünden zor duruma(şerre) düştüm ve bu beldan kurtulursam kurban keseceğim dedim.şu anda tam manasıyla bu şerden kurtulmuş değilim.hala sıkıntılarım devam ediyor.bu olaydan dolayı başıma kötü şeyler gelebilir.şu anda bu beladan tam manasıyla kurtulmadığım için adağımı kesmelimiyim.yoksa bu şerden tam manasıyla kurtulduktan sonra mı kesmeliyim?. Allah Razı Olsun… Korkut

Değerli Kardeşimiz;

İmkanınız var ise şimdiden kesin, yok ise tamamen kurtulunca kesebilirsiniz. Her durumda beklemeden istiğfara devam edin.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

Bir yorum

  1. selamün aleyküm hocam .. size birşey danışmak istiyorum benim başıma bazı olaylar geldi bende bu olayı bir atlatayım bir fakiri doyuracagım evine erzak alacagım dedim ama olaylar daha fazla büyüdü ve bende bunu atlatayım kurban kesecegim dedim şimdi olay aynı ama iki adak var ikisini de yapmakla yükümlümüyüm fakiri doyuracagım dedim ama o küçük bir adak gibi geldiği için kurban kesecegim dedim daha sonrasında .. bana yanıt verirseniz çok memnun olurum ..

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber