Anasayfa / Fetvâ / İtikad / Küfür-Şirk / Ahmed Hulusi okunup dinlenebilir mi?

Ahmed Hulusi okunup dinlenebilir mi?

  • Ahmed Hulusi Ehli Sünnet midir
Esselamu Aleyküm hocam. Ben ehl-i sünnet üzere yol tutmuş kendi halince yaşayan bir ilim sevdalısıyım. Belki biliyorsunuzdur Ahmed Hulusi diye biri var, bu zât çeşitli kitaplar yazıyor ve “Vahdet-i Vücud” prensibine dikkat çekiyor. Ben başlarda garip bir bakış açısı olması hasebiyle ilgi duyup okudum fakat zatı araştırdığımda çok gizlide kalan ve insanların bilmediği İslâm karşıtı işlerinin olduğunu farkettim. Mesela şirin gözükmek için kitaplarını bedava dağıtıyor ama arkasında kendisini finanse eden İslâm karşıtı ülkeler var,  mesela cinleri var ve onları kullanarak saf zengin insanları kendine mürid yapıyor onlardan kaynak sağlıyor gibi şeyler. Fakat kendisini takip eden az ya da çok neticede bir kitle var, bu zat hakkında ne buyurursunuz neyin nesidir? Selam ve Dua ile. Tarikât-ı Kâdiriye

Değerli Kardeşimiz;

Kendisi ehli sünnet değildir. Ehl-i Sünnet olmadığı gibi âlim de değildir, âlim olmadığı gibi veli de değildir, veli olmadığı gibi Peygamberin yolunda olanlardan halis bir mü’min’de değildir, hadis şeriat karşıtıdır. (Tüm bunları kendisi de kabul eder) Ciddi bir Müslümanın bu tür kimseleri takip etmesi mümkün değildir sizin bahsettiğiniz takipçileri var ise onlar, İslâmı beğenmeyen, zor bulan İslâmı kendi akıllarıyla yeni bir din haline getirip sözde Müslüman olduğunu zanneden cahil gürûhtur. Din ortada bâtıl ortadadır insanlar seçimlerini yapmakta hürdürler. Cennet’te Cehennem’de boşa yaratılmamıştır. Ciddiye almayınız.

Selam ve Dua ile

Nuru’l Envâr Fetva Kurulu

3 Yorumlar

  1. m numan [nur'a müştak]

    evet, vehhabi görüşlü haricilerin sözcüsü, akılla yorumlayan aklının almadığına hurafe veya reddeden bir fikirdedir kendisi..

  2. yazik… cogu kitabini okudum ama yorumlariniz su i zan ve iftira dolu.kendisi hadisleri reddetmez.tek finansoru esidir. akla tapacak kadar onem vermez hele hele materyalist kafada hic degildir. vehhabi diye tanimlamak belki de en manasizidir. iftira atmayin kalbini yaripta baktiniz mumin mi diye!

  3. bence ahmet hulusiyi ve anlatmak istediklerini tam anlamamışsınız… inşallah rabbim sizede kolaylaştırır. ama herkeze nasip olmayacak …

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön
ergene haber ogretmenler.org felsefe çorlu haber çift mekanizmalı perde