Anasayfa / Fetvâ / Ahlâk / İyi-Kötü Huylar / Rüşvet ve kısmi sahte rapor

Rüşvet ve kısmi sahte rapor

 • Rüşvet ve kısmi sahte rapor
Selamün aleyküm. Durumumu kısa bir şekilde izah etmeye çalışacağım. Kendim %35 oranında engelliyim. engelli devlet memuru olabilmek için bu oranın %40 olması gerekiyor. bir yakınım rüşvet yoluyla bunu çözeceğini belirtti ve bunu halletti. Yalnız parayı ben vermedim. Bu aldığım kısmi sahte olan raporla devlet nezdinde engelli sayıldım ve sınava girdim. Hatrı sayılıır çok yüksek bir puan aldım. birkaç hafta sonra atamalar olacak.

Sorum şu hocam:
1- Olur da atanırsam alacağım maaş tümüyle haram mı olur?

2- Bu işe girmekten başka çarem yok. nişanlıyım ve bu işe çok ihtiyacım var. Eğer alacağım maaş tümüyle haramsa bu vebalden nasıl kurtulabilirim. İçim zerre kadar rahat değil. lütfen bana yardım edin. bu işe atanmam gerekiyor. bir çözüm kapısı bulmam gerekiyor. Cengizhan Yürek

Değerli Kardeşimiz;

1- Alacağınız maaşlar haram olmaz. Çünkü siz işinizi yapıyor olacaksınız başlangıçtaki şaibeli durum ayrı bir şeydir bu durum ayrı değerlendirilir.
2- Bu soru iptal. (İlk sorunun cevabına bakın)

İşe şaibe bulaştırarak girdiğinizden dolayı güzel bir istiğfar yaparak temizlenin. Bunun dışında yapılacak bir şey yoktur. Çalışmaya devam edebilirsiniz.

Selam ve Dua ile

Nuru’l Envâr Fetva Kurulu

Gelen Aramalar:sahte rapor

3 Yorumlar

 1. Cansev ATAKLI

  S.a
  Hocam Burda resmen bir hile var Kul hakkına girilmiş
  o zaman herkes hile yapsın sonrada istigfar etsin
  Belki o işe başka biri girecekti Yüce yaradan Affetmeyi sever Affedicidir
  ama Allah kul hakkıyla karşıma gelmeyin diyor
  Şimdi sizin verdiğiniz cevap bana insanları hileye teşvik ediliyormuşsunuz gibi geldi

 2. senin işe ihtiyacın vardı hakkını yediğin kişinin işe ihtiyacı yok mu tek sen mi zor durumdasın soruyu soran arkadaş resmen kul hakkına girmişsin hemde binlerce insanın hakkına haram paradan hayır gelmez bereketi olmaz belalı olur o para o parayı yedikçe midene zehir akar hastalık akar ruhen fiziken santim santim çürürsün

 3. BU FETVAYI VEREN KİM ACABA HERHALDE KENDİSİDE TORPİLLE GELMİŞ.

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön