Anasayfa / Fetvâ / İbadet / Abdest / Meni mezi mi kararsız kalınırsa ne yapılmalı?

Meni mezi mi kararsız kalınırsa ne yapılmalı?

 • Meni mi Mezi mi Kararsızlığı
1-Uyandığımda meni mi mezimi anlayamıyorum farkları biliyorum aslında mesela meninin çıkma biçimi veya miktarı daha fazla olur mu yani kesin anlarız deyil mi bir deurgunluk olur herhalde mesela bur konuda farkları bildiğimiz halde yine anlayamazsak bir vesveseli biriysek %100 bilmiyor isek kendimizi temiz kabul edebilir miyiz .

2-İmam yusuf şöyle diyormuş uyandın ama rüyada ihtilam olduğunu hatırlamıyorsun o zaman gelen sıvının şehvetle gelip gelmediği belli değil itibar edilmez gusülde gerekmez (ama bu durum yolcu ve misafirlikte olanlar için) deniyor ilmihalde. Vesveseli kişiler de buna göre amel edebilir mi.

3- Gün içinde genital bölgede çok hareket oluyor sürekli bakmak gerekiyor gibi acaba bir şey oldumu bir sıvı geldimi bununla alakalı ne yapılabilir. Eyüp

Değerli Kardeşimiz;
1- Meni şehvetle gelir ve farkedilecek kadar bol miktarda gelir, mezi her durumda gelebilir ve şehveti kesmez. Ciddi bir ıslaklık var ise ve ne olduğu ayırt edilemiyor ise hemen gusledilmelidir.

2- Amel edemez, gusletmelidir.

3- Bakılmasına gerek yok meni şehvetle geldiğinden kendini belli eder. Vesveseye önem vermeyeceksiniz, Felak ve Nas surelerini de çok okuyun vesveseye karşı.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

Gelen Aramalar:mezi nasil anlasilir,mezi ve meniyi nasıl ayırt ederiz,mezi meniden nasıl ayırt edilir,meni nasil anlasilir,meni nasil gelir

13 Yorumlar

 1. uyandığımda helaya gittiğimde bir ıslaklı yoktu iç çamaaşırımda.ama ihtiyaçtan sonra menimi mezimi olduğu hakkında bir kara veremedim.ne yapmalıyım.teşekkür ederim

 2. Değerli Kardeşimiz;
  Uyandığınızda ıslaklık yok ise gusül gerekmez. Meni şehvetle atılır, mezi akıntı olarak gelebiliri

 3. m numan [nur'a müştak]

  Uyandığınızda
  1- ıslaklık yoksa,
  2- Şehvet ile olmamış ise
  3- Rüyalanma olmamışsa
  4- Teyakkuza geçirecek hayal vs olmamışsa
  Gusul gerekmez..

 4. Ayni sorun bendede var. Sabah okula kalkdimda hic problem yok, meni de yok mezi de yok aradan 5 saat geciyor eve geldimde ic camasirimda cok az yani cok iyi bakilirsa görünen bi beyaz kisim oluyor ne islaklik hissediyom ?

 5. Kitap okurken bazen Sevişme olayları geçiyo anlam veremesemde bi akıntı oluyo bu meni mi mezi mi nasıl ayır edicem

 6. Merhaba benim bir sorum vardı. Kitap okurken bazı olaylar geciyor ve akıntı oluyor ayrica kitabi okumayi biraktiktan snra ister istemez o olay aklima geliyor yine akinti bu akinti nedir aciklayabilrmisinz zararli mi ?

 7. Taha kızıltaş

  Bende banyo yaptım yattım sabah bir ıslaklık yoktu ama beyaz bir sıvı geldi meni ile mezi nasıl ayırt edilir helada farkettim biraz parlaktı

 8. Selamün Aleyküm
  Affınıza sığınarak birşey soracağım.
  Gece ben 3 veya 4 kere penisim sert olarak uyanıyorum. Ruya görmüyorum ıslaklık yok. Sadece idrardan sonra yapışıklık var. Ve elimi ellediğimde ince sünen birşey var, birde koku geliyor. Gusül abdesi almam gerekiyormu.

 9. Akşam uyanık yuz üstü yatıyordum ve aklıma hiç öyle şeyle düşünmedim sonra iç çamaşırimda iki tane damlacık gördüm bu mezi mı dir menimı

 10. Kucuk su dokmeye giddim ve tekrar uyudum rüyada kendim deil de baskalari bise yapiyodu sonrasi ben o an hemen uyanmidim bi baktimtam bisey ucuna kadar gelmis uyandimdada cikdi ne bilmiyorum ama tek bildim o ıslak lik 5 q10 dk arası hemen kurudu yardmci olurmusunuz

 11. Sabah uyandığımda kilodumda bir küçük küçük damlacıklar oluşuyor ama rüyalanma oldu mu olmadı mı haırlamıyorum ve büyük bir alana yayılmamış damlacıkşsr bunlar koktuğumda hafif bir koku var o damlalarda ama ne olduğunu çözemedim gusül edilmeli mi ?

 12. Ruyamda opüsürken gordum kendimi sabah kalktıgım da donumda 1,2 damla ıslaklık vardı

  Ben bilmiyom hangisi meni mezi
  Ve ayagımda kırık ne yapmam lazım

 13. Ben yattım ve rüyamda kendimi idrarımı yaparken gördüm ve hemen irkilerek uyandım ama küloduma baktığımda avuç içini geçmeyecek kadar sıvı vardı şeyimin ucuna baktığımda da ince bir sıvı vardı galiba meziydi ama aradan 30 dk falan geçti küloduma baktım o ıslaklık geçmiş ve mezi mi meni mi yoksa ben altıma mı kaçırdım lütfen hemen cevap verin ne yapmalıyım ?

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön