Anasayfa / Fetvâ / Aile / Boşanma-Talâk / Git demekle nikah düşer mi?

Git demekle nikah düşer mi?

iyi günler eşim ve ben dindar insanlarız.
ben 4 senelik evliyim ve eşimle büyük bir sorunumuz yok. bir gün eşime söylediğim bir söz üzerine eşim yani kocam çok sinirlendi ve çık git bıktım artık git git diye bir kaç defa söyledi bende bu sözleri öyle gelişigüzel ağızına alma ya boşanma anlamına gelirse dedim boşanma anlamıylamı söylüyorsun yoksa dedim sen ne anlarsan anladığın gibi söylüyorum işte dedi boşanmayı istemeyi kastedmişte olabilirim gibi şeyler söyledi ama sonra siniri geçip yanıma gelincede böyle bir şeyle boşanma olmaz biz resmen evliyiz git demekle nasıl boşanırız ben boşan boşol bile demedim dedi bakirkoynet.com boşandığına hiç inanmıyor ve eşim çok rahat. ama bu bana vesvese oldu acaba kocamla boşanmış olurmuyuz diye çok kafama taktım mutlu bir evliliğimiz ve bir kızım var ama bu konu bana huzur vermiyor sonuçta eşim git derken boşanmayı kastedmiş olabilir diye içim hiç rahat değil. ne yapmam lazım lütfen cevap yazın. depresyona girmek üzereyim.

Değerli Kardeşimiz;

Nikah düşmemiş. Vesvese yapmayınız. Eşiniz bu tür kelimeleri ağzına almasın sıkıca tembih edin. Düşmemiş ama nikah oyuncak değildir. Bunlara ağzını alıştıran ileride nikahı düşürebilecek boyutlara da getirebilir.

Selam ve Dua ile

Nurûlenvar Fetva Kurulu

Gelen Aramalar:defol git demekle nikah düşer mi,seni istemiyorum demekle nikah düşer mi

Bir yorum

  1. Selamun Aleyküm eşin küçük bir kızgınlıkla bir kere yürü git demesi nikahı bozar mı yada nikahın yenilenmesini gerektirirmi veya başka birşey lütfen yardımcı olun internetten birçok siteden bunu araştırdım fakat bazı yerler farklı şeyler söylüyor benim kafam karıştı tam net cevap verebilirmisiniz acaba

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön