Anasayfa / Fetvâ / Kadın / Geçimsizlik / Bayanlara fazla sorumluluk mu yüklenmiş?

Bayanlara fazla sorumluluk mu yüklenmiş?

 

Moda kuralları sürekli değişiyor. Bazı bayanlar bu kurala uyarak, bazı insanlar da kendilerine yakıştırdığı kıyafetleri tercih ederek şık olacaklarını düşünüyorlar. Moda ikonları, dönemin modasına ayak uydurduğu gibi dönemin moda kurallarından aykırı olarak da kendine yakıştırdığı tarzda  giyinerek şık olabilmişlerdir.

 

Şık Olmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Şıklığın temel koşullarından biri insanın kendi tarzını oluşturmasıdır. Şık giyinen bir insanın modaya ayak uydurmak gibi kaygısı olmaz. İnsanın kendi tarzını oluşturması ve dönemin trendlerine göre giyinmesi de bir nevi modayı yakalamasıyla eş değerdir.

 

Dönemin modası tarzınızı yansıtmıyorsa moda kurallarına uyularak giyilen kıyafet ile hiçbir zaman kendinizi şık ve güzel hissetmezsiniz. Modaya uygun olan bazı modeller kişinin vücut yapısına uygun değilse, giyilen kıyafetler çalışanını şık göstermeyebilir. Burada önemli olan vücut yapısına göre kişinin kendine yakışacağı modellerde kıyafet seçimidir. Güzel giyinmek zamana ve mekâna göre değişen bir kavramdır.  Güzel ve tarz olan bir kıyafeti yanlış mekânda ve zamanda tercih ederseniz rüküş görünebilirsiniz. Modaya uygun olan bazı renkler kişinin tenine yakışmayabilir. Yakışmayan renkler kullanılan bir kıyafet, kişiyi şık göstermez.

 

Aksesuar Seçimi

 

Çeşitli aksesuarlarla, giyilen kıyafetler desteklenmeli ama çok abartılmamalı. Fazla aksesuar kullanmak bayanı, abartılı ve rüküş gösterebilir. Kullanılan çanta, rengine ve kullanım alanına göre tercih edilmeli.

 

Ayakkabı Seçimi

 

Kıyafeti tamamen bütünleyen ve kişinin ayak yapısına uygun ayakkabılar tercih edilmeli.

 

Makyaj Ve Saç Yapım Seçimi

 

Zaman ve mekâna göre tercih ettiğiniz kıyafette son adım makyaj ve saç stili seçimidir. Makyaj yaparken Moda olan makyaj stilleri yerine, yüzünüze giden makyaj stilleri tercih etmelisiniz. Kıyafetinizi tamamlayan ve abartılı olmayan makyaj tercih etmek sizi oldukça şık gösterir. Kıyafetinizin üst dekoltesine uygun bir saç stili tercih etmelisiniz.

Bu konuyla ilgili Yorum Yapın

Mailiniz yayınlanmayacakBaşa Dön